kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Obalamy mity na temat sushi
2018/2/3 23:20:00

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sushi stało się bardzo modną potrawą wśród Polaków. Cenimy to danie za walory smakowe oraz estetyczne. Na jego temat powstało sporo różnych mitów, z którymi rozprawiła się załoga restauracji OTO!sushi.

1. Sushi to danie skomponowane przez speca kulinarnego. Błąd! Sushi powstało przez... przypadek. Aby ryby nie straciły świeżości przekładano je warstwą ryżu z dodatkiem octu. Dzięki takiemu zabiegowi, ryby były zdatne do spożycia przez długi, długi czas.

2. Sushi pochodzi z Japonii. Blef! Pochodzi z Chin i tam powinniśmy doszukiwać się jego korzeni.

3. Imbir japoński występuje w 2 odmianach: białej i różowej. Nic bardziej mylnego. Imbir występuje tylko w białym kolorze. Czasami w restauracjach można natknąć się na różowe kłacza rośliny, ale ... to tylko sposób jego marynowania.
fot. OTO!Sushi

4. W sosie sojowym maczamy głównie ryż. Wprost przeciwnie. W lokalach sos sojowy podawany jest głównie po to, by klienci mogli zamoczyć w nim wystający kawałek ryby lub wodorosty, a nie ryż. :)

5. W Polsce zjemy sushi takie samo jak w samej Japonii. Nieścisłość. W Polsce restauracje serwują to danie na styl amerykański, a nie japoński, to połączenie kuchni fusion oraz sushi, dlatego też nazywane jest fusion sushi.

6. W smaku sushi chodzi o dominację jednego, głównego składnika. Zdecydowanie nie. Sushi to suma wszystkich smaków. Chodzi głównie o zbalansowanie wszystkich składników.

7. Sushi można jeść tylko za pomocą pałeczek. Mit! Nie wstydź się. Jeśli nie czujesz się swobodnie jedząc pałeczki, jedz rękami! Nie ma w tym nic złego. Japońska etykieta przewiduje tego typu działanie, a co więcej jest ono wskazane.

8. Wszystkie odmiany sushi powstały w Azji. Niezupełnie - California Maki powstały w USA w latach osiemdziesiątych. Wodorosty znajdują się w środku, a z zewnątrz pierwszą warstwę tworzy ryż obtoczony w sezamie.

9. Marynowany imbir posiada jedynie funkcje ozdobne. Fałsz. Zadniem marynowanego imbiru jest oczyszczenie kubków smakowych i powinno się po niego sięgać między każdym kolejnym kęsem. Podkreśla walory smakowe.

10. Przygotowując sushi należy trzymać się określonych zasad. Jedynym ograniczeniem w komponowaniu sushi, jest nasza wyobraźnia.

11. Każda odmiana ryżu nadaje się do przygotowania sushi. Fikcja. Najlepiej sprawdzają się takie odmiany ryżu, które posiadają krótkie ziarna. W Europie i USA najczęściej stosuje się ryż NISHKI.

12. Zanim rozpoczniesz konsumpcję sushi wymieszaj sos sojowy z wasabi. Nigdy tego nie rób. Niestety taka praktyka nie należy do najbardziej eleganckich i jest przejawem nieznajomości zasad zachowania przy stole.

13. Sushi należy popijać tylko wodą. Przy jedzeniu tej potrawy popijanie jest w ogóle nie wskazane. W restauracjach sushi najczęściej podawana jest do niego zielona herbata, wino śliwkowe lub napój aloesowy.

14. Sushi to tylko surowa ryba. Nieprawda. Zarówno mięsne składniki jak i rybne najczęściej są surowe, ale nie muszą takie być i nie jest to cechą charakterystyczną sushi. Słowo „SUSHI“ oznacza kwaśny ryż i określa taki skropiony octem.

15. Siorbanie w japońskiej knajpie jest faux pas! Nieprawda. Siorbanie w japońskiej restauracji to oznaka, że komuś bardzo smakuje spożywana potrawa i to forma pochwały dla kucharza. Niesamowite? A jednak!

16. Orchidea na talerzu w lokalu specjalizującym się w sushi to tylko element ozdobny. Mit. Kwiatki są jadalne, spróbuj jak smakują.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kuchnia, kuchnia azjatycka, ryby, ryż, sushi


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»