kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Dziś Światowy Dzień Makaronu
2014/10/25 7:00:00

Makaron… uwielbiam

Badania pokazują, że preferencje Polaków co do rodzaju makaronu używanego do drugich dań są bardzo zróżnicowane. Najbardziej popularne są świderki, które wybiera aż 28% badanych oraz spaghetti 15%. Natomiast ulubionym dodatkiem do dań makaronowych jest mięso oraz sosy na bazie pomidorów, które wybiera odpowiednio 25% oraz 24% badanych. Makaron najczęściej dodajemy do zup (36%) oraz przyrządzania go w formie makaronu z sosem (30%). - Takie dania są wybierane przede wszystkim ze względu na nasze preferencje kulinarne. Polacy uwielbiają zupy, w których o prym walczą rosół oraz pomidorówka. – zauważa Piotr Ceranowicz, ekspert kulinarny współpracujący z marką Lubella. – Uwielbiane zarówno przez dorosłych jak i dzieci spaghetti z sosem daje nam możliwość przygotowania smacznego dania dla całej rodziny. Przygotowując sos możemy dodać nasze ulubione dodatki tworząc za każdym razem nowe kompozycje smakowe. Zachęcałabym jednak do poszerzania makaronowego jadłospisu i wykorzystywania tego składnika również w innych zestawieniach, ponieważ makaron daje gwarancję przygotowania bardzo smacznego i zdrowego dnia dla całej rodziny w sposób łatwy i szybki – dodaje Ceranowicz.

Najsmaczniej jest…

Tak jak lubimy, ale warto również czasami odejść od dobrze nam znanych dań i podjąć kulinarne wyzwanie. Makaron idealnie nada się jako baza dla różnorodnych dań od sałatek, przez zapiekanki, a na deserach kończąc. Możemy do niego dodawać różnorodne mięsa, ryby, sery, warzywa czy owoce. Jedynym ograniczeniem może być dla nas nasza wyobraźnia – Makaron to produkt bardzo wszechstronny, oferujący nam bardzo szeroką gamę dań, które można z nim przygotować. Co ważne coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać i eksperymentować w kuchni. Ten trend bardzo mnie cieszy. – podkreśla Piotr Ceranowicz – Warto korzystać z produktów sezonowych np. grzybów, czy warzyw, które w połączeniu z makaronem pozwolą nam urządzić wyborną ucztę i zachwycić naszych najbliższych. Z mojego doświadczenia zawodowego wiem, że kilka składników oraz makaron potrafią połączyć się w zaskakująco pyszną całość. – dodaje Ceranowicz.

Na zdrowie…

Oprócz walorów smakowych warto zauważyć, że makaron jest zdrowy i podobnie jak inne produkty zbożowe powinien stanowić podstawę naszego codziennego menu. – Jest on źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów złożonych oraz błonnika, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – mówi Anna Różyk, dietetyk współpracująca z marką Lubella. Dzięki tym właściwościom makaron jest idealnym produktem dla osób w różnym wieku, a także tych przebywających na diecie. – Ze względu na te właściwości zaleca się, aby produkty zbożowe, w tym makarony, były spożywane 5 razy dziennie i były obecne w każdym posiłku. Prawidłowo skomponowane posiłki wpłyną pozytywnie nie tylko na nasz wygląd, ale również zdrowie. – dodaje Różyk.
fot. Lubella

Warto zatem sięgać po makaron, nie tylko ze względu na jego walory smakowe, ale także odżywcze i zdrowotne. To produkt, który daje nam ogromne możliwości kulinarne. Jest on dobrą podstawą dań zarówno dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kuchni, jak i dla bardziej doświadczonych kucharzy. Światowy Dzień Makaronu to znakomita okazja, aby przyrządzić nasze ulubione danie makaronowe lub spróbować zupełnie nowych połączeń smakowych. – Zachęcam do zabawy w kuchni nie tylko w tym dniu. Ku inspiracji przygotowałem dla Państwa trzy pyszne makaronowe przepisy – podsumowuje Piotr Ceranowicz.

Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kuchnia włoska, makaron


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»